top of page

SINN Power Türkiye’ye Hoşgeldiniz!

Özelleştirilmiş güneş enerjisi santrali çözümlerinin deneyimli ortağı artık Türkiye’de!

BİZ KİMİZ?

Yüzer güneş enerjisi santralleri konusunda uzman bir teknoloji şirketi olan SINN Power, bir turizm ve tarım merkezi Bodrum’dan yola çıkarak tüm Ege bölgesinde çok yönlü yenilenebilir enerji çözümleri sunuyor. Gücünü aldığı Alman Teknolojisini yerli üretime verdiği önemle harmanlayarak müşterilerinin ihtiyacına özel olarak geliştirdiği arazi ve konut tipi projelerini, planlama, kurulum ve bakım süreçlerinden oluşan bütünsel bir yaklaşımla hayata geçiriyor. Enerji alanında uzman ve deneyimli kadrosu ile sizi de yeşil bir geleceğe adım atmaya davet ediyor.

Foto

SINN Power Türkiye: Kongre Sokak No:11 Müskebi, Bodrum, MUĞLA

GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİNİN ANAVTAJLARI

Enerji maliyetinizde tasarruf elde edin!

 

Güneşin sağladığı sınırsız enerjiyi, tükettiğiniz yerde kendiniz üreterek evinizin veya iş yerinizin enerji maliyetlerini en aza indirmiş olursunuz!

 

Sürekli Değişen enerji maliyetlerine “Dur!” Deyin!

 

Evinizi veya işletmenizi, kontrolünüz dışında sürekli artan enerji maliyetlerine karşı gücünüzü artırmış olursunuz.

 

Sürdürülebilir Marka olma yolunda adım atın!

 

İşletmenizde kuracağınız güneş enerjisi santraliyle hem üretim maliyetinizi düşürmüş, hem de “Sürdürülebilir Marka” olma yolunda büyük bir adım atarak marka imajınızı güçlendirmiş olursunuz.

 

Karbon ayak izinizi küçültün!

 

İhracat alanında yakında zorunlu hale gelmesi beklenen Karbon Sertifikasyonlarına şimdiden hazır hale gelerek, işletmenizi bir adım öteye taşırsınız.

 

Sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunun!

 

Evinizde ve işyerinizde ihtiyaç duyduğunuz elektrik enerjisini yenilenebilir kaynaklardan elde ederek daha yaşanabilir, daha yeşil bir dünya yaratmaya destek olursunuz.

Solarplatten

TÜRKİYE’DE GÜNEŞ ENERJİSİ

Yenilenebilir enerji uygulamaları dünya ile birlikte ülkemizde de hızla gelişiyor. Hızla yükselen enerji maliyetlerinde ciddi bir tasarruf sağlamanın en kolay yollarından biri olan güneş enerjisi uygulamaları için çeşitli bankaların düşük faizli kredi olanakları bulunuyor.

 

Gelin, güneşin gücünden yararlanmanız için size ve hayatınıza en uygun olacak çözümü birlikte seçelim!

 

Turkey Solar Energy Potential
Grafik Solar Türkei

Harita ve grafikler T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın websitesinden alınmıştır.

On-Grid Mahsuplaşmalı Sistemler

On-Grid sistemler şebekeye bağlı sistemlerdir. Üretilen elektrik enerjisi şebekeye gönderilir. Çift yönlü sayaçlar sayesinde üretilen ve tüketilen elektrik enerjisinin ölçümü yapılmaktadır. Aylık mahsuplaşma yönteminde üretilen ve tüketilen toplam enerji dağıtım şirketi ile mahsuplaştırılır. Yani ihtiyacınızdan fazlasını üretirseniz bu fazla enerjiyi şebekeye satarak faturanızda mahsuplaşmaya gitmiş olursunuz.

 

Öz Tüketim Sistemleri 

Ürettiği elektrik enerjinin tamamını iletim veya dağıtım sistemine vermeden kullanan, üretimi ve tüketimi aynı ölçüm noktasında olan, yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı üretim tesisi olarak tanımlanan tüketim şeklidir. Gündüz üretilen elektrik enerjisi iç ihtiyacı karşılamak için kullanılır. Üretimin yetmediği durumlarda şebeke destek sağlayacaktır. Bu sistemde fotovooltaik sistemin ürettiği enerjiyi doğrudan tüketirsiniz. Sisteminiz siz evde olmadığınızda bile güneş ışığı olduğu sürece enerji üretmeye devam eder.

 

Off-Grid Sistemler

Şebekeden bağımsız sistemlerdir. Elektrik şebekesine erişim imkanı olmayan yerlerde kullanılmaktadır. Güneş enerjisi sistemlerine batarya teknolojileri entegre edilerek, ister konut, ister endüstriyel projelerde güneş enerjisi depolanabilmektedir. Konut projelerinde evinizi şebekeden bağımsız hale getirerek elektriği üretip kullanarak, fazla olduğu zamanlarda da depolayarak gece vaktinde depoladığınız enerjiyi kullanabilirsiniz. Ya da elektriğin hiç ulaşmadığı yerlerde off-grid sistem kurulumu yaparak gece gündüz elektriğe sahip olabilirsiniz.

 

Anahtar teslimi sahip olacağınız güneş enerjisi santralinizle enerji zamlarını durdurmuş olacaksınız!

 

Tam olarak sizin ihtiyaçlarınıza göre tasarlayacağımız Güneş Enerjisi sistemimizin ömrü ortalama olarak 30 yıldır. Yaptığınız yatırım ortalama 5 yılda size geri döner, üstelik bu süre içinde gerçekleşen enerji zamları artık sizi etkilemez.

Yaklaşık Çatı Alanı

90-100 m2

Uygulanabilecek Yaklaşık Kurulu Güç

9 kW

Yıllık Yaklaşık Üretim

14,400 kWh

Yaklaşık Yatırım Miktarı

9500

Ortalama Amortisman Süresi

4-6 Yıl

HİZMETLERİMİZ

Evinizde, iş yerinizde veya üretim tesisinizde güneş enerjisi çözümlerini uygulamaya karar verdiğiniz andan itibaren size özel çözümler geliştirmek için buradayız!

  • Optimum Sistem Tasarımı: Çatılarınız veya arazilerinize keşifler yaparak sağlıklı bir şekilde analizler yapıyoruz. İhtiyaçlarınız doğrultusunda sizin için en uygun tasarımı, son teknoloji uygulamalarla geliştirerek doğru ekipman seçimi konusunda sizlere yardımcı oluyoruz.

  • Proje Fizibilitesi ve Kârlılık Analizi: Yatırımınız için gerekli olan bütçe, zaman planlaması, hukuki süreçler ve harcamalarınızı inansal süreçlerde kullanabileceğiniz bir rapor halinde size sunuyoruz. Kârlılık analizi ile yatırım maliyetiniz ile sistem gelirinizi karşılaştırarak, sisteminizin amortisman süresini hesaplıyoruz.

  • Kurulum ve Montaj: Uluslarası şirket ağımız sayesinde sisteminiz için gerekli ekipmanları tedarik ettikten sonra deneyimli mühendislik ekiplerimizle en kısa sürede kurulumunuzu gerçekleştiriyoruz.

  • Proje İzin, Başvuru ve Onay Süreçleri: Sizin için en uygun sistem tasarımı yapıldıktan sonra ilgili dağıtım şirketine başvuru, TEDAŞ Proje Onay İşlemleri, sistem kabülü ve devreye alma süreçlerinin tümünde yanınızdayız.

  • Saha Mobilizasyonu: Kurulumun gerçekleşebilmesi için gerekli araçların ve son teknoloji ekipmanların organizasyonunu ve tedariğini gerçekleştiriyoruz.

  • Testler: Sisteminizin sağlıklı çalışabilmesi ve uzun ömürlü olabilmesi için gerekli testleri yapıyoruz. Bu testleri  size anahtar teslim anlayışımız kapsamında sunuyoruz.

  • Tesis Kabulü ve Devreye Alma: Tüm işlemler tamamlandıktan sonra tesisi kabulü çin gereken tüm adımları da yerine getirerek sisteminizi devreye alıyoruz.

Artık siz de tamamen yenilenebilir bir kaynak  olan güneşin enerjisini ve gücünü hissedebilirsiniz.

SINN Power ile Projenizin Her Anında Ayrıcalıklısınız!

Güneş Enerji Santrali projenizin her anında ayrıcalıklı hizmetlerimizle yanınızdayız.

Aufbau

Energize aquacultures with renewable energy & reduce your carbon footprint

SLagoon

Olasılıklar

Hayatın her alanında yeşil enerjiyi sizinle buluşturmak için buradayız!

Hayatın her alanında yeşil enerjiyi ulaşılabilir hale getirmemiz gerektiğine inanıyoruz. Bodrum genelinde devam eden konut tipi projelerimizin yanında turistik tesisler, alışveriş merkezleri, üretim tesisleri, otopark alanları gibi kara kurulumları da gerçekleştiriyoruz.

Endüstriyel boyutta ise, karada her ölçekteki fabrika çatılarında ve ülke ekonomimiz için önemli bir yer tutan balık çiftlikleri için üzerinde uzmanlaştığımız yüzer GES çözümleri geliştiriyoruz, bu alandaki AR-GE çalışmalarımıza da ara vermeden devam ediyoruz.

 

Dünya çapında yüzer enerji santralleri konusunda uzman bir teknoloji şirketi olan SINN Power, ülkemizin de dünya ile birlikte yeşil bir geleceğe adım atmasını ilke ediniyor! Sinn Power Türkiye olarak konutsal projelerimiz dışında, uzmanlık alanımız olan büyük çaplı projeler de geliştirerek daha yaşanabilir bir dünya yaratmaya katkıda bulunuyoruz. Doğru, güvenilir ve verimli projeler geliştirerek başlattığımız güneş enerji santrali projelerimizin, uygulama ve devreye alma işlemlerinde müşterilerimizin yanında olmaya devam ediyoruz.

 

Sinn Power Enerji Çözümleri ve Hizmetleri A.Ş. olarak her müşterimize özel olarak geliştirdiğimiz projelerimizle tanışarak sizler de çevremize ve dünyamıza katkıda bulunabilir, enerji maliyetinizde tasarruf sağlayabilirsiniz. . Enerji ihtiyaçlarınız doğrultusunda sizin için en uygun sistemleri son teknoloji programlar kullanarak geliştiriyoruz. Güneş enerjisi kurmaya karar verdiğiniz andan itibaren gerekli izinlerin alınması dağıtım şirketine başvuruların yapılması, kurulum ve devreye alma prosedürlerinin başından sonuna kadar sizlere destek oluyoruz.

Roof
Roof
SOcean
bottom of page